gimnazjumDrodzy mieszkańcy! Cieszymy się ogromnie, iż nasz dom kultury znalazł się wśród beneficjentów prestiżowego programu finansowanego z środków Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016.

 

W ostatnim czasie poczyniliśmy szereg działań przygotowujących nas do przeprowadzenia rzetelnej diagnozy społecznej środowiska, w którym animujemy życie kulturalne. Dziś pełni energii opuściliśmy mury naszej placówki, by spotkać się z młodzieżą gimnazjalną. W godzinach dopołudniowych, równocześnie w gimnazjum w Czyżowicach i Rogowie, odbyły się inspirujące warsztaty animacyjno - diagnostyczne. Poznaliśmy opinię młodych ludzi na temat kultury, tożsamości lokalnej oraz dopytywaliśmy o pasje i zainteresowania. Wypracowaliśmy pierwsze szkice projektów, które możemy wspólnie zrealizować już we wrześniu br.! Jednocześnie otrzymaliśmy informację, czego młodzi ludzie oczekują od nas pracowników sektora kultury. Dziękujemy dyrekcji obu placówek za otwartość na naszą inicjatywę, zaś młodzieży WIELKIE DZIĘKI za owocną współpracę i zaangażowanie - jesteście wspaniali. Mamy nadzieję, że razem uda nam się zorganizować wymyślone przez was warsztaty czy imprezy plenerowe.

 

To dopiero początek! Przez najbliższy miesiąc będziemy dopytywać mieszkańców Czyżowic, Bełsznicy, Bluszczowa i Rogowa jaką nową przestrzeń można stworzyć w murach WDKC i w naszych świetlicach. 
Już jutro w świetlicy w Rogowie kolejne warsztaty, tym razem dla osób w wieku 50+. U nas w WDK spotkamy się w środę.

"Czyżowice z inicjatywą" to szansa na zrealizowanie WASZYCH pomysłów! Nie przegapcie tej szansy!

Animatorki projektu - Ewelina Poloczek i Magdalena Miśków

{gallery}2016/relacje/inicjatywa/{/gallery}