Chor Moniuszko

Czytaj więcej: Koncert upamiętniający 200. rocznicę urodzin Stanisława MoniuszkiZapraszamy do galerii zdjęć:

https://www.e-gorzyce.pl/

Czytaj więcej: Koncert upamiętniający 200. rocznicę urodzin Stanisława MoniuszkiRok 2019 został przez Sejm Rzeczypospolitej ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki. Dwusetna rocznica urodzin tego polskiego kompozytora, to znakomita okazja aby nie tylko przypomnieć postać i dzieła tego twórcy, ale także ożywić polskie życie kulturalne i muzyczne, o które tak bardzo zabiegał.
Ośrodek Kultury w Czyżowicach serdecznie zaprasza na Koncert upamiętniający 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Koncert odbędzie się w dniu 11.05.2019 r. 
o godz. 18.00.
Podczas koncertu nastąpi również wręczenie nagród konkursu plastycznego "Świat muzyki Stanisława Moniuszki w kolorach".

Czytaj więcej: Koncert Pieśni Sakralnych „Zmartwychwstałemu Chwała”

Czytaj więcej: Jubileuszowy koncert Chóru im. Stanisław Moniuszki

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert z okazji 90.lecia istnienia "Chóru im. Stanisława Moniuszki" z Czyżowic, który odbędzie się w niedzielę 16 października br. o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystysa Króla w Czyżowicach.

Pragnę poinformować, że poprzedzająca koncert msza święta będzie odprawiona w następujących intencjach:
- w intencji chórzystów i dyrygentów chóru im. Stanisława Moniuszki z Czyżowic,
- z okazji jubileuszu urodzin pana Piotra Oślizło,
- w intencji nauczycieli.

Czytaj więcej: Nasi Chórzyści... Poniżej przedstawiamy liste członków naszego chóru w porządku alfabetycznym, z podziałem na poszczególne głosy:

Czytaj więcej: Pierwszomajowy koncert za namiZakończył sie własnie Festiwal Maryjny w Turzy Śląskiej z udziałem chórów Gminy Gorzyce.


Czytaj więcej: Moniuszko w RadlinieWczorajszy koncert był zwieńczeniem serii koncertów kolędowych 2007/2008.
Wystąpiliśmy w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Radlinie.


Czytaj więcej: 20 stycznia 2008 - Koncert kolędowy w CzyzowicachChór "Moniuszko" z Czyżowic oraz miejscowy dom kultury, był organizatorem koncertu chórów w Kościele pw. Chrystusa Króla w Czyżowicach.

Czytaj więcej: 18.11.2007 -
18 listopada 2007 roku chóry naszej Gminy spotkały sie w kościele parafialnym w Czyżowicach, aby współnym śpiewaniem uczcić Święto patronki chórów - Św. Cecylii.

Czytaj więcej: Moniuszko w DPS Gorzyce...28 pazdziernika 2007 roku mielismy zaszczyt uswietnic uroczystosc wreczenia Tytulow Honorowych „Gorzycka Perla”. Uroczystosc ta miala miejsce juz po raz drugi i odbyla sie niedzielnym popoludniem w Domu Pomocy Spolecznej w Gorzycach.

Jan Szczepańczyk to wielki animator kultury w środowisku czyżowickim. Od 1962 r. z małymi przerwami, aż do ostatnich swoich dni związany był z chórem "Moniuszko".